O pivovaru

Krátké ohlednutí za historií pivovarnictví v Bruntále

První zmínka o pivovarnictví v Bruntále je již z 13.století, kdy město s nejstarší zakládací listinou v českých zemích získalo právo vařit pivo. V této době zde bylo 109 právovarečných domů.
Panský pivovar zřídil v Bruntále v letech 1556-1557 Jan starší z Vrbna . Další pivovar byl založen „Řádem německých rytířů v roce 1653, však svojí modernizace se dočkal až v roce 1911, Evženem Habsburským.
Po 2.světové válce byl pivovar sloučen s lihovarem a v roce 1955 byl zrušen.

O našem pivovaru rok 2015

Pivovar Hasič je jedním z mála regionálních pivovarů, který se specializuje na výrobu domácího piva.
Nachází se v turisticky atraktivní oblasti Jeseníky, ve městě Bruntále, v budově bývalé textilky. S využitím místní sladovny vaří domácí pivo a speciální piva s distribucí do širší sítě restaurací.
Pivovar také provozuje nově zrekonstruovaný pivní bar a vzorkovou prodejnu. Specializuje se zde na prezentaci výrobků s výkladem výroby piva.

O sládkovi

Sládek pivovaru Hasič Tomáš Pokorný pochází z pivovarnické rodiny, vydal se po cestě tradice a navázal na znalosti mnoha generací českých sládků. Po studiích potravinářských technologií, zaměřených na výrobu piva začal pracovat v pivovaru Zubr a poté v olomouckém pivovaru (dnes již zaniklém), aby se po zkušenostech v průmyslových pivovarech a několikaleté práci mimo obor začal věnovat výrobě piva v minipivovarech.
Stál u vzniku minipivovaru Maxmilián v Kroměříži, Harley Pub v Otrokovicích, pracoval v hostinském pivovaru Moritz v Olomouci i v pivovaru Excelent v Rýmařově.

„Práci v pivovaru Hasič vnímám jako možnost předat to nejlepší ze svých dovedností formou lahodného a poctivého piva všem našim hostům a zákazníkům. Samozřejmostí je pro mě dodržovat tradiční postupy výroby piva, vařit z nejlepších surovin (moravský slad, žatecký chmel) a jako speciální ingredienci přidávám plnou pozornost a péči…
Tak ať vám naše pivo chutná, na zdraví!“

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající poviven vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online. V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hod.

+420 739 600 000